środa, 7 marca 2018

Nie licz na faceta. Zrób sobie prezent - ONA CZYTA i poleca na Dzień Kobiet


https://goo.gl/Jr4tzuFajnie jest być kobietą! Czy potrzebny nam jest facet, by obchodzić Dzień Kobiet? Nie. Jeżeli masz ochotę sprawić sobie przyjemność – zrób to. Bądź dla siebie dobra, życzliwa i czasami wykaż się egoizmem. Dzisiaj jest Twój dzień. Mam dla Ciebie propozycje książek, z którymi fajnie spędzisz niejeden wieczór, a księgarnia Nieprzeczytane przygotowała specjalną ofertę z okazji Dnia Kobiet. Sprawdź --> KLIK
"Lewa strona życia" Lisy Genovy to więcej niż powieść. Po przeczytaniu tej książki zaczniesz sobie wyobrażać, jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś na skutek wypadku straciłam połowę świata. Główna bohaterka doznaje urazu, który skutkuje tym, że pomija informacje dotyczące lewej strony jej ciała i otoczenia. Kiedy przeczytałam zarys fabuły nie do końca zdawałam sobie sprawę, jakie konsekwencje w realnym życiu przynosi ten defekt. Zespół nieuwagi stronnej to nie fikcja literacka, a rzeczywistość wielu chorych. Dzięki autorce, która z dużą wrażliwością i uważnością opisała świat bohaterki mamy możliwość wglądy w emocje i obawy kobiety, której świat nagle się zmienia. Z aktywnej zawodowo i rodzinnie kobiety stała się połową siebie. Czy paradoksalnie dzięki temu jej życie stanie się pełniejsze? Jaką walkę będzie musiała stoczyć, by dostosować się do nowych warunków życia? Przeczytajcie! Autorka jest neurologiem, więc możecie być pewne, że informacje zawarte w książce mają wartość ponadfabularną.
 "Troje na huśtawce" Nataszy Sochy to wbrew pierwszemu skojarzeniu nie jest powieść o kochance przyklejonej do małżeństwa. Na tej huśtawce swoje miejsce mają; Koralia, lat czterdzieści dwa, Tytus, osiemnaście lat młodszy, a kluczem jest fakt, że mężczyzna jest synem najlepszej przyjaciółki Koralii. Najpierw była jego opiekunką, a później została kochanką? Odważne relacje dyktowane przez autorkę wydają się naturalne! Powieść napisana jest w formie pamiętnika, celowo chaotycznie i z dużą dawką ironii. Czytając miałam wrażenie, że autorka dobrze się bawi żonglując formą i z pewnością jest to coś świeżego w literaturze kobiecej. Jeżeli zdaje Ci się, że masz wyrobione zdanie na temat romansu z młodszym to przeczytaj tę powieść. To będzie ciekawe doświadczenie.
 
 
Mam słabość do listów. Ty też? Emocje, uczucia, dylematy spisane na kartce papieru okraszone są szczyptą magii i intymności. Czy fakt, że mamy do czynienia z fikcją literacką sprawia, że powieść "Napisz do mnie" traci te wartości. Nic z tych rzeczy. Od początku lektury czułam, że wchodzą w strefę intymną między bohaterami. Znajomość, która rozpoczyna się od słów pobudza wrażliwość. Lidia Liszewska i Robert Kornacki stworzyli powieść pełną namiętności, która bazuje nie tyle na cielesności, choć też, to bardziej na porozumieniu dusz. Autorzy dużą wagę przywiązują do nakreślenia świata przedstawionego, czytając będziesz w stanie stworzyć pełen obraz opisywanych scen. Lubię taką "dokładność". Nie jest to ugładzony romans, domeną tej książki jest prawda. Jest to powieść o tym, jak wiele zależy od przypadku i zbiegu okoliczności.

 

Tej nocy skończyłam czytać "Domek na drzewie" K.K. Allen i ta książka musiała znaleźć się w zestawieniu. Miłość naznaczona piętnem tragicznego wypadku poruszyła mnie. Jest to historia o wybaczaniu. Sobie i innym. Bohaterami są młodzi ludzie, którzy wchodzą w dorosłość z bagażem tajemnic, żalu i dojmującej samotności wśród ludzi, a jednak nadzieją i pragnieniami. Podczas lektury z łatwością zżyjecie się z bohaterami, a ich emocje staną się waszymi. Książka idealnie sprawdzi się dla nieco młodszej czytelniczki – nastolatki czy młodej kobiety, głównie ze względu na wiek bohaterów. Młodzi, ścigani błędami przeszłości, muszą pogodzić się z tym, co ich spotkało. Walczą przy tym z emocjami, które prowadzą ich wprost do miejsca, w którym rozpoczęła się cała ta historia… Do domku na drzewie…
 
 
Jeżeli bliższe są wam thrillery to jednym z lepszych, jakie ostatnio czytałam jest "Surogatka" Louise Jensen. Autorka zachwyciła mnie już dwoma poprzednimi tytułami, więc nie brałam kota w worku. Mocna książka! Początkowo fabułę nakręca chęć posiadania dziecka przez kochającą się parę. Gdy trafiają na dawną znajomą i ta składa im propozycję, która może pomóc w spełnieniu marzenia, odzywają się demony przeszłości. Dla mnie 10/10 za napięcie, klimat i trzymające w napięciu tempo akcji. Autorka z dużą wrażliwością i rozwagą przedstawia obawy głównej bohaterki i jej poczucie bezradności. Akcja powieści rozgrywa się w czasie teraźniejszym i przeszłym, który idealnie dopełnia trudną, niekiedy dziwną relację z surogatką, przedstawiając przeszłość Kat i jej męża. Mogę się założyć, że nie przewidzisz zakończenia. Ta książka jest dobra, od pierwszego do ostatniego zdania.
 
 
A może powieści masz w bród? Mam inną propozycję. Kuchenny Kredens. Polska kuchnia przedwojenna na zbiór tradycyjnych i niebanalnych pomysłów na każdą okazję. Uprzedzając pytania, nie są to potrawy, które obecnie uważane są za tradycyjne. W księgarni Znak teraz 45% taniej! Istnieje przekonanie, że tradycyjna kuchnia jest tłusta i niezdrowa. Nic bardziej mylnego. Monika Śmigielska, autorka bloga kuchennykredens.pl udowadnia, że zapomniane przepisy są pełne smaku i niedrogie! Jest to książka kucharska napisana z sentymentem do czasów przedwojennych i przekonaniem, że za pomocą smaków można zbudować domową atmosferę. Znajdziecie tu przepisy słodkie i wytrawne na każdą porę dnia i okazję. Zarówno obiady wystawne, jak i codzienne. I przyznam Wam, że te codzienne skradły moje podniebienie. Kotlety ze śledzia czy zupa grzybowa biała już na zawsze zostaną w mojej kuchnie. Jeżeli lubicie tradycyjną kuchnię i chciałybyście poznać jej nowe smaki to warto. W mojej kuchni zostaje na stałe.
 
 
Na koniec książka, o której trudno mi pisać. Debiut Sylwii Winnik jest głębokim i dosadnym śladem ludzkich losów. "Dziewczęta z Auschwitz" to efekt rozmów z kobietami, które ocalały. Do obozu trafiły jako małe dzieci i były świadkami wielu bestialskich poczynań. W tej książce jest tak wiele emocji, które przecież w literaturze faktu powinny zejść na drugi plan. Ta pozycja jest inna. To książka o uczuciach. Wspomnieniach, których nie da się wymazać. Czytając tę książkę towarzyszyło mi uczucie wdzięczności i nadziei, że w podłych czasach też można być człowiekiem. W "Dziewczętach z Auschwitz" znajdziecie wiele unikatowych materiałów, zdjęć, listów... Jeżeli jeszcze nie czytałyście polecam, musimy pamiętać.

  

Partnerem wpisu była księgarnia
 https://goo.gl/Jr4tzu

 
TOP