piątek, 1 grudnia 2017

ONA CZYTA i poleca świąteczna TOPKA 2017Jest szał! Książki świąteczne i zimowe cieszą się w tym roku ogromnym powodzeniem. Zarówno wśród czytelników, jak i wydawców. 31 powieści o tej tematyce wydanych zostało tylko w tym roku. Pełen spis znajdziecie na naszej grupie na Facebooku ---> KLIK Co polecam?Na pierwszym miejscu klasyka. Przepiękne, tegoroczne wydanie ,,Dziadka do orzechów" E.T.A. Hoffmanna to tytuł, którzy teoretycznie wszyscy znają (z ekranizacji, bajek i spektakli teatralnych), a tak niewielu zna książkę w oryginalnej wersji. Biorąc do ręki tę pozycję, rzuca się w oczy staranne wykonanie, twarda oprawa z tłoczeniami, szyte, a nie klejone kartki i oryginalne drzeworyty Bertall wewnątrz. Przygody małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają to ponadczasowa historia, która tworzy wspomnienia. Prawda? To powieść utrzymana w baśniowej konwencji i bazuje na bitwie między Dziadkiem do orzechów, a Królem Myszy. Klimat jest troszeczkę mroczny, więc nie jest to historia dla maluchów, ale starszaków wciągnie z pewnością. Mimo upływu lat historia wciąż fascynuje.


,,Magiczny wieczór" to ukłon Agnieszki Krawczyk w stronę Czytelników, którzy wielokrotnie wspominali, że po lekturze Sagi Czary codzienności czują niedosyt. Autorka stworzyła więc powieść, którą można czytać, jako kontynuację, ale też sięgając osobno będzie niezapomnianą, magiczną, niezwykle urokliwą historią. Znakiem rozpoznawczym Agnieszki jest umiejętność opisywania rzeczywistości w we wszystkich jej barwach, zapachach, smakach. Tej książki się nie czyta, ją się odczuwa. To bożonarodzeniowa powieść, która uświadamia, jak ważna jest obecność najbliższych przy stole, pojednanie i rozmowa. Piękne słowa w niej padają, nie mam wątpliwości, że ta powieść ogrzeje wasze serca. Znajdziecie tu zarówno rozterki, jak i wielkie uczucia. Piękną codzienność w świątecznej odsłonie.


Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna :D Za tym hasłem kryje się ,,Pudełko z marzeniami" duetu: Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński. Ona za wszelką cenę chciała bohaterów uszczęśliwić, on zamordować. Ta powieść to naprawdę udana sztuka kompromisu. Mamy tu uroczą restaurację prowadzoną przez Malwinę, jeszcze bardziej urokliwych sąsiadów, w tym znaną niektórym panią Wiesię i Michała, którego do miasteczka przyciągnął święty Ekspedyt. Ta książka ukazuje całą prawdę o marzeniach i pragnieniach. Po pierwsze - są niezbędne. Po drugie - trzeba zrobić wszystko, by je zrealizować. Po trzecie - za ich spełnieniem czasami stoimy my, czasami aniołowie, a innym razem ludzie. Po czwarte - czasami trzeba odpuścić, by wreszcie zaczęły się spełniać. Będziecie tak samo urzeczone jak zaskoczone fabułą. Cudowna jest.


Jeżeli ktoś potrafi ogrzewać ludzkie serducha za pomocą książek to jest to z pewnością Krystyna Mirek. Ciepło, życzliwość i empatia wypełniają ,,Światło w Cichą Noc" od pierwszej do ostatniej strony. Chociaż bohaterami tej książki są młodzi, ale już doświadczeni przez los ludzie to wypełnia ich pragnienie miłości i stabilizacji. To historia dwóch ,,uśpionych" domów, gdzie Wigilia budzi wspomnienia o utraconych nadziejach i ludziach, którzy odeszli. Czy łatwo będzie bohaterom zawalczyć o magię świąt? Jakie będą tego konsekwencje? Ta książka to dla mnie lekcja, by doceniać obecność bliskich w czasie świąt i w życiu codziennym. To ciepła historia z dawką naturalnego humoru, interesujących relacji i nadzieją wypełniającą powieść, aż po brzegi. Dobra wiadomość jest taka, że z bohaterami jeszcze się spotkamy...


,,Cuda i cudeńka" Agnieszki Olejnik to z kolei najcudowniejsza i najbardziej nietypowa kreacja głównej bohaterki, jaką widział XXI wiek. Autorka chyba nie do końca świadomie stworzyła postać młodej kobiety, która przypomina Anię z Zielonego Wzgórza. Jest prostolinijna, bezpośrednia, otwarta i zawsze mówi to, co myśli. Święta grają w tej powieści drugorzędną rolę, to co zostaje w pamięci po przeczytaniu tej książki to wartość przyjaźni i codziennej życzliwości. Może po przeczytaniu tej książki zbierzesz się na odwagę i zapukasz do drzwi sąsiadów, by ofiarować jakieś pyszności? Książka pełna marzeń i wiary w przyszłość.


Czas na świąteczny romans! Czytałam wszystkie książki Amandy Prowse i uwielbiam za lekkość, poczucie humoru i umiejętność pisania o miłości. Mam wrażenie, że każda z jej książek to gotowy scenariusz do filmu. W ,,Świątecznym marzeniu", jak nie trudno się domyślić, pojawia się on i ona. Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? Ja nie i pewnie gro z Was też nie, a jednak historie pięknej fascynacji w takim ciepłym klimacie mnie rozczulają i zaczynam kibicować bohaterom. Tak było i tym razem. Autorce udało się też pokazać, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. I nie ważne, czy mamy 6 czy 30 lat... ,,Świąteczne marzenie" to najbardziej romantyczna historia z tego zestawienia,


Z kolei Joanna Szarańska pokazała, że potrafi nie tylko bawić, ale i wzruszać. ,,Cztery płatki śniegu" to wciąż zabawna historia, ale z prawdziwym świątecznym klimatem. Są świąteczne zapachy, światełka i choinka. Przygotowania świąteczne idą pełną parą, ale... bohaterowie chyba zapomnieli, o istocie świąt. Ktoś im o tym przypomni. Jeżeli jeszcze nie znacie twórczości Joanny Szarańskiej to dobra okazja, żeby to zmienić. Uwielbiam ją! I jestem pewna, że i Wy pokochacie. W powieści poznacie mojego ulubieńca - Waldusia. No udusiłabym i to świątecznym łańcuchem... Dlaczego? Dajcie jej szansę :)


Był romans, śmiech, a teraz czas na łzy wzruszenia. Uwielbiam prozę Gabrieli Gargaś, to czarodziejka kobiecych emocji. I choć autorka swoim bohaterom rzuca kłody pod nogi, wyzwania i stawia w obliczu wyborów to jest w tym kawał kobiecej duszy. Łatwo się w tej historii odnaleźć i wzruszyć. Tak prawdziwie. W pensjonacie uroczej bohaterki spotykają się różne osobowości, które są na życiowych zakrętach. Czy tegoroczne świata okażą się dla bohaterów czasem cudów? ,,Wieczór taki jak ten" kusi nie tylko bajeczną okładką, ale przede wszystkim magią uczuć, emocji i miłości. Ta książka pokazuje, że na wszystko potrzeba czasu, a w święta jest czas cudów.


Hau, hau wesołych świąt :) Najbardziej pomerdana powieść świąteczna :) Dla wszystkich miłośników psów i wszelkich czworonożnych przyjaciół. Ta powieść budzi wspomnienia, a dlaczego? Przypominają mi się popołudnia, kiedy całą rodziną oglądaliśmy filmy familijne właśnie z psiakami w rolach głównych. Wyobraźcie sobie teraz mężczyznę, który tak naprawdę nigdy psa nie chciał, a przynajmniej tak sądził dopóki sąsiad nie wcisnął mu go na przechowania. W właściwie jej. A później gromadki nowo narodzonych szczeniaków! Czytając tę książkę, nie sposób się nie uśmiechnąć. Także kreacja bohaterów jest hmm docieplona. ,,Psiego najlepszego" W. Bruce Cameron to idealny prezent dla wszystkich tych, którzy są zakręceni na punkcie swoich czworonogów. Czytałam z przyjemnością przy akompaniamencie chrapania moich psich łobuzów.


W swojej najnowszej powieści ,,Gwiazdka z nieba" także Katarzyna Michalak poświęca wiele uwagi zwierzętom. To niezwykle ważne właśnie w okresie świąt. Autorka aktywnie i dość mocnymi opisami pokazuje, że nie można być obojętnym na krzywdę zwierząt, reagować i wyciągać pomocną dłoń. Wydarzenia ,,Gwiazdki z nieba" rozpoczynają się w śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy, ale bieg fabuły skupia się latach następujących.  Niekoniecznie zimowych! Wtedy poznajemy Nataniela, który stracił wszystko, co było dla niego cenne. Czy odnajdzie szczęście w małej mazurskiej wsi? Autorka nie szczędzi swoim bohaterom perypetii, ale okazuje się, że w tej książce sympatię czytelnika zdobywa większość z nich. Nawet tzw. ,,czarny charakter". Niezmiennie nr jeden na listach bestsellerów literatury obyczajowej.


,,Aleja Siódmego Anioła" mnie urzekła. Lubię wierzyć w to, że wszystko, co jest, dzieje się po coś. I zawsze, jeśli bardzo tego pragniemy, możemy wpłynąć na swój los. To zdecydowanie najbardziej urokliwa powieść Renaty Kosin. Dla mnie najlepsza w dorobku autorki ma w sobie to ,,coś". Choć anioły odgrywają w książce ważną rolę to nie jest to nierealna baśń, a naprawdę przejmująca i odrobinę gorzka historia z tajemnicą w tle. To powieść o miłości silniejszej niż czas.


,,Serce z piernika" to powieść, nad którą unosi się zapach pierników i miłości, ale okazuje się, że powieść z piernikami w tle nie jest słodko lukrowana. Choć jest w niej dużo ciepła, to pojawiają się naprawdę przejmujące wątki. Ilekroć czytam książki Magdaleny Kordel jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki autorka przekazuje ważne, jak sądzę, także dla siebie aspekty. Pomoc bliźnim i zwierzętom. Choć jest to częsty motyw powieści świątecznych, to Magda Kordel robi to bardzo naturalnie. W tym książkach zostawia kawałek serca. Dlatego polecam. Dla ogrzania duszy. Cechy nadane bohaterom książki są unikatowe, zamykając oczy potrafię sobie wyobrazić każdego z nich. Ich zachowanie i motywacji są autentyczne.


Dealerem świątecznych emocji jest księgarnia nieprzeczytane.pl
Jak widzicie jest początek grudnia, a ja już przeczytałam naprawdę wiele! Polećcie mi coś na końcówkę grudnia :) Liczę na Was <3
TOP